Fotobudka / Wideobudka / Fotolustro / Slow Motion

VOCART Party Inspektor – Doradzamy Organizatorom Wydarzeń

VOCART każdego roku spotyka kilkadziesiąt firm oferujących usługi Fotobudki, Fotolustra, Wideolustra oraz podobne Atrakcje na Imprezy – Urządzenia te wraz z obsługą potrafią zwiększyć atrakcyjność każdego Wydarzenia, oferując różnorodne efekty: od zwykłych fotografii, przez zdjęcia tematyczne opatrzone stosownymi grafikami z konkretnej Imprezy, a kończąc nawet na filmach (teledyskach) kręconych na żywo na tle „green screen” (tzw. „zielone tło” umożliwiające „wklejanie” bawiących się osób w dowolne inne tło, ich twarzy w teledysk i w postać znanego wykonawcy lub stworzenie filmu w zwolnionym tempie).

(PL) Przedstawiamy Wykonawców usług Fotobudki, Fotolustra / Wideobudki, których których praca znajduje nasze uznanie – każdy z nich ma inną ofertę – zalecamy osobisty kontakt i powołanie się na VOCART.

(EN) We present Contractors of FotoBooth, FotoMirror & VideoBooth services whose work gets Our credit – each of them has different offer – we reccomend personal contact and dropping VOCART’s name.

SELFIE CAMP – FOTOPRZYCZEPA
Telefon: +48 666 343 878
E-mail: kontakt@selfie-camp.pl
Strona internetowa: https://selfie-camp.pl/
POWOŁAJ SIĘ NA VOCART

FEJSBUDA – PIOTR KOWALSKI – FOTOBUDKA
Telefon: +48 885 310 611
E-mail: fejsbuda@gmail.com
Strona internetowa:  http://www.fejsbuda.pl/
POWOŁAJ SIĘ NA VOCART

CZAS SIĘ WESELIĆ – ANNA JAKUBOWICZ – FOTOBUDKA
Telefon: +48 668 534 504
E-mail: kontakt@czassieweselic.pl
Strona internetowa: http://www.czassieweselic.pl/
POWOŁAJ SIĘ NA VOCART

EJSAK GROUP – ARKADIUSZ EJSAK – FOTOBUDKA, GREENBOX, GIFBUDKA, MAGIC MIRROR, FUNBUDKA
Telefon: +48 519 742 034
E-mail: adrian@ejsak.pl
Strona internetowa: https://ejsakgroup.pl/fotobudka-eventowa/
POWOŁAJ SIĘ NA VOCART

VIDEO BUDKA SLOW MOTION – DANIEL SULIGA – WIDEOBUDKA SLOW MOTION
Telefon: +48 790 472 352
E-mail: biuro@flow-fireshow.pl
Strona internetowa: http://filmbudka.com.pl/
POWOŁAJ SIĘ NA VOCART

Najważniejszymi elementami usługi urządzenia typu Fotobudka / Fotolustro / Wideobudka są:

 • urządzenie rejestrujące obraz (musi być to wysokiej klasy aparat fotograficzny typu lustrzanka z dobrym obiektywem, a w przypadku filmów i ujęć slow motion aparat lub kamera wysokiej rozdzielczości obsługująca wysoką ilość klatek filmu na sekundę)
 • oprogramowanie (specjalistyczny program, którego licencję kupuje się zazwyczaj oddzielnie i który umożliwia wykorzystanie rożnych opcji Fotobudki / Fotolustra / Wideobudki – ilość opcji i możliwości urządzenia zależna jest od rodzaju licencji i wersji oprogramowania – mało kto o tym wie i warto to sprawdzać)
 • drukarka fotograficzna (tutaj ważna jest rozdzielczość drukarki, jakość materiału drukującego, technologia druku, jakość użytego papieru i koszt jednostkowy wydruku)
 • oświetlenie (lampa oświetlająca i/lub błyskowa ma za zadanie zapewnić należyte doświetlenie pola wykonania fotografii lub filmu, żeby osiągnąć dobrej jakości materiały)
 • tło (jest niezbędne, aby wykonane materiały prezentowały się dobrze i profesjonalnie może być to tapeta tematyczna, tło fotograficzne lub ekran LED – zielone tło stosuje się gdy wykonywane są ujęcia do wycinania elementów i wklejania ich w inny materiał na żywo – spotykane jest także tło w postaci dmuchanej ścianki lub nawet całego dmuchanego namiotu)
 • gadżety (nie są niezbędne ale z pewnością wiele osób lubi je używać do zabawy z urządzeniem)
 • obsługa (minimum jednoosobowa – powinna być dostępna bez przerwy podczas pracy urządzenia, zajmując się uczestnikami zabawy, w tym informować ich o sposobie działania urządzenia, doradzać ustawienie przed obiektywem oraz obsługiwać gadżety i porządek na stanowisku, a także dbać o bezpieczeństwo)
 • księga pamiątkowa (na imprezach prywatnych standard, na imprezach firmowych coraz częstsza opcja – jedną kopię zdjęć uczestnicy zabawy wklejają na pamiątkę Organizatorowi, a drugą a nawet trzecią zabierają ze sobą – urządzenie powinno oferować wybraną przez Klienta liczbę odbitek fizycznych, a także dodatkową opcję cyfrowej kopii do pobrania z serwera)

Na co warto uważać wybierając Fotobudkę, Fotolustro i Wideobudkę na imprezę ?

Na rynku istnieje ogromna liczba tego typu Firm i urządzeń, gdyż w ostatnich latach znacznie spadły koszty ich produkcji – niestety spowodowało to sytuację, w której praktycznie każdy może zakupić i wynajmować Fotobudkę / Fotolustro / Wideobudkę, nawet jeśli nie do końca potrafi zapewnić profesjonalny poziom obsługi urządzenia oraz Klienta.

VOCART może doradzić w wyborze Fotobudki, Fotolustra i Wideobudki, oceniając m.in. jakość sprzętu, jakość wykonanych materiałów końcowych i treść umowy Podwykonawcy oraz zakres jego obowiązków.

Podczas naszej pracy zdarzyło nam się wielokrotnie obserwować świetne usługi Firm Zewnętrznych, ale także niestety niekompetencję, niski poziom i niewywiązywanie się z umów przez Firmy dostarczające Fotobudki, Fotolustra i Wideobudki – oto wybrane przykłady zaobserwowanych przez nas najgroźniejszych dla Twojej Imprezy przypadków podczas kontraktowania usług bez naszego udziału, pokazujące zalety korzystania z pomocy Party Inspektor, czyli managera i plannera VOCART na Twojej Imprezie:

 1. Niedotrzymanie Terminu – zdarzyło się, że zamówiona usługa nie przyjechała na Wydarzenie – właściciel Footobudki zapomniał, nie wpisał do kalendarza i nie miał pisemnej umowy. Warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją: zawierając pisemną umowę wskazującą wyraźnie termin i miejsce dostarczenia urządzenia – warto także na kilka dni przez terminem Imprezy zadzwonić do usługodawcy i przypomnieć się z terminem : ) Ciekawostka: zdarzyło nam się także, że na Wydarzeniu pojawiła się niezamawiana Fotobudka, o której istnieniu zorientowaliśmy się po kilku godzinach – jej dostawca zachował się na tyle arogancko, że przyjechał po cichu, rozłożył sprzęt po cichu i uruchomił na Wydarzeniu swoją usługę po cichu, nie witając się nawet z Klientem i nie informując go o swoim przybyciu (miał nadzieję, że nie ogłoszony będzie miał mniej pracy) – otrzymał nauczkę, gdyż okazało się, że pomylił terminy a nasz Klient miał za darmo usługę przez ponad 2 godziny ; )
 2. Fotobudka Bez Obsługi – wielokrotnie zdarzyło nam się zaobserwować na Wydarzeniu dostarczenie urządzenia bez obsługi – często Klient nieświadomie dokonał takiego zamówienia, ale zdarzyło się też wiele przypadków, gdy urządzenie zostało wynajęte z obsługą a przyjechało bez osoby obsługującej (tylko montaż i demontaż) lub osoba obsługująca była ubrana w domowy strój i nie miała pojęcia o obsłudze urządzenia oraz o obsłudze uczestników zabawy – zdarzyła się nawet osoba nieletnia w wieku szkolnym jako obsługa. VOCART nie zaleca wynajmowania tego typu urządzeń bez obsługi, gdyż nie stanowi ono wtedy należytej atrakcji oraz tworzy się wokół urządzenia bałagan i chaos organizacyjny – dodatkowo brak dozoru powoduje nierzadko szkody w urządzeniu, za które zdaniem dostawcy odpowiada Klient. Warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją: zawierając pisemną umowę wskazującą wyraźnie zamówienie urządzenia z przeszkoloną i kompetentną obsługą oraz wskazującą tą osobę z imienia i nazwiska bez prawa zastępstwa gdy Klient nie wyrazi na nie zgody, a także zawierającą brak odpowiedzialności Klienta za nienależyty dozór urządzenia przez dostawcę.
 3. „Tylko kopie elektroniczne” – niektórzy usługodawcy mają w ofercie opcje z wydrukiem fizycznym lub bez wydruku – w opcjach bez wydruku wykonane materiały są dostępne od ręki lub po kilku dniach do pobrania z serwera dostawcy urządzenia. VOCART uważa, że istotą fotobudki jest fizyczny wydruk, a jego brak może być uzasadniony jedynie dużo niższymi kosztami (często nie ma różnicy w cenie obu wersji) oraz ekologią – nie zalecamy więc „tylko kopii elektronicznych” gdyż uniemożliwiają stworzenie księgi pamiątkowej oraz zabierają uczestnikom zabawy pamiątki dostępne od ręki (a to jest istota zabawy tymi urządzeniami) – kopia elektroniczna powinna być uzupełnieniem pobytu urządzenia na Twojej imprezie i powinna być dostępna od ręki (wiele urządzeń nie ma niestety stałego łącza internetowego). Zdarzyło się nam zaobserwować brak możliwości wydruków fizycznych, mimo zamówienia ich przez Klienta, a także zdarzyło nam się spotkać z sytuacją, w której fotobudka doliczyła drugie tyle do ceny gdyż przekroczono limit kopii i wydruków. Warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją: zawierając pisemną umowę wskazującą wyraźnie zamówienie urządzenia z wydrukami fizycznymi i/lub kopiami cyfrowymi (według Twojego Wyboru) w konkretnej liczbie kopii od jednego ujęcia, w konkretnej liczbie łącznej wszystkich kopii wliczonych do ceny usługi.
 4. Brak tła i brak gadżetów do zabawy z urządzeniem – również spotkaliśmy przypadek, w którym fotobudka została dostarczona a jej dostawca nie zapewnił tła i gadżetów do zdjęć – Klient był przekonany, że są w cenie, gdyż o tym zapewniała oferta i reklama urządzenia, a w umowie niestety nie było to zawarte. Warto zabezpieczyć się przed taką sytuacją: zawierając pisemną umowę wskazującą wyraźnie zamówienie urządzenia z tłem i konkretnymi gadżetami.
 5. Start urządzenia w chwili trwania innych atrakcji na Wydarzeniu – zdarza się, że fotobudka stara się rozpocząć pracę na Wydarzeniu o nieuzasadnionych godzinach – aby praca urządzenia odniosła efekt na Wydarzeniu i nie zepsuła innych planów Organizatora, nie może nachodzić czasowo na trwanie innych ważnych atrakcji i nie może rozpoczynać się dokładnie w chwili rozpoczynania się innego ważnego elementu Wydarzenia – fotobudka i podobne urządzenia wymagają najczęściej ogłoszenia przez Konferansjera oraz angażują wiele osób spośród Gości – warto przy rozplanowaniu czasu pracy urządzenia wziąć pod uwagę charakter Imprezy oraz czas jej trwania (w tym scenariusz innych atrakcji). W przypadku Wesel Fotobudka często ustala swój start w chwili Pierwszego Tańca – w przypadku imprez firmowych zazwyczaj Fotobudka chce startować w momencie trwania przemówień i części oficjalnych na scenie – oznacza to zmarnowanie czasu Fotobudki i zagrożenie dla koncentracji Gości na ważnych momentach – dlatego ważne jest dokładne ustalenie tego elementu.
 6. Złe ustawienie – Urządzenia typu Fotobudka itd. dostarczane są na Wydarzenia z rożnym wyposażeniem i zajmują różną przestrzeń – przy zamawianiu usługi warto dopytać o te szczegóły – zdarzyło się wielokrotnie, że urządzenie zamówione przez Klienta usiłowało stanąć „na szybko” na parkiecie, obok sceny, na dworze itd, gdyż nigdzie indziej się nie mieściło … Żeby zabawa była udana tego typu urządzenia potrzebują około 10-12 mkw powierzchni do wykorzystania (to zaledwie prostokąt 4×3 metry), powinny znajdować się w pomieszczeniu zamkniętym oraz w miejscu w którym panuje stałe oświetlenie (więc parkiet czy scena odpada) – zdarzają się także fotobudki zamontowane w zabytkowych samochodach – wynajmując je musicie pamiętać, że jeśli staną na zewnątrz budynku, to wówczas wymagają specjalnego anonsowania przez Konferansjera oraz związane są z ryzykiem pogodowym, wymagając dodatkowo od Gości wyjścia z Imprezy. Są także fotobudki / wideobudki wynajmowane ze specjalnymi dmuchanymi „pokojami” lub ogromnym zielonym tłem (green screen) – wyglądają świetnie, jednak zajmują dużo miejsca na szerokość i wysokość – warto o tym pamiętać i wcześniej wymierzyć potrzebną przestrzeń w Obiekcie Imprezy.

Party Inspektor – usługa plannera i managera Wydarzeń, która znajduje się w ofercie VOCART oraz wliczona jest w cenę większości usług VOCART na Imprezy – doradzamy Organizatorom Wydarzeń w tworzeniu scenariuszy Imprez, w wyborze Podwykonawców i Lokalizacji oraz na życzenie kontrolujemy jakość kontraktowanych usług.  WIĘCEJ INFORMACJI – KLIKNIJ TUTAJ