Kontrakt Artystyczny VOCART

Treść Umowy i objaśnienia do Umowy

TREŚĆ UMOWY VOCART
DLA OSÓB PRYWATNYCH
(KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY POBRAĆ UMOWĘ W PDF)
Przed pobraniem Umowy można zapoznać się z jej objaśnieniami zawartymi na tej stronie .

TREŚĆ UMOWY VOCART
DLA FIRM I INSTYTUCJI

(KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY POBRAĆ UMOWĘ W PDF)
Przed pobraniem Umowy można zapoznać się z jej objaśnieniami zawartymi na tej stronie .

Umowa z Wykonawcą kontraktowanym na Wydarzenie powinna zapewniać Organizatorowi poczucie bezpieczeństwa, a po stronie Wykonawcy powinna gwarantować wybrany zakres usług i ich jakość oraz rezerwację terminu ustalonego z Organizatorem z jednoczesnym zapewnieniem stałości ceny.

Umowa VOCART zabezpiecza wskazane wyżej kwestie oraz została specjalnie przystosowana do potrzeb organizacji Wydarzeń – na rynku usług rozrywkowych niestety nie jest to standard, gdyż w większości przypadków Klientom oferowane są ogólnikowe blankiety umów skopiowane z Internetu i nie gwarantujące podstawowego zabezpieczenia w specyfice potrzeb Organizatorów Imprez.

Treść umowy VOCART została dostosowana do zgłaszanych przez naszych Klientów potrzeb, pokrywając te wymagania w maksymalnym możliwym zakresie – słuchamy Organizatorów uważnie i dostarczamy im to, czego oczekują. Dzięki czemu zyskaliśmy renomę zaufanej marki artystycznej, gwarantującej dotrzymanie dokonanych ustaleń i opiekę nad Klientami na wysokim poziomie – poświadczają to nasze referencje.

Informacja zawarta na tej stronie stanowi zgodnie z prawem okoliczność zawarcia umowy i wchodzi w zakres treści Umowy – link do tej strony podany jest także w Umowie jako potwierdzenie.

Nasza Umowa oferuje między innymi następujące gwarancje dla Was:

GWARANCJA ZAKRESU USŁUG ORAZ FINANSOWA GWARANCJA JAKOŚCI
(Paragraf 1 Umowy VOCART – treść w Umowie)
VOCART dokładnie określa w Umowie każdą z gwarantowanych usług – dodatkowo zapewniamy Wam także powiązane ze zleceniem unikalne na rynku usługi doradcy organizacyjnego. Ponadto gwarantujemy Wam na piśmie wysoki poziom obsługi klienta oraz wykonywanych usług, przyznając Wam prawo do domagania się obniżenia wynagrodzenia, gdyby gwarancja ta nie została dotrzymana. Traktujemy każdego Klienta bez wyjątku w sposób profesjonalny i tym samym dajemy gwarancję, równego traktowania Wszystkich bez względu na rodzaj Imprezy, czy grubość portfela. Osiągnęliśmy dzięki temu sukces ponad 1.000 wykonanych zleceń i wielokrotne powroty tych samych Klientów po nasze usługi.

MIEJSCE WYKONANIA USŁUG
(Paragraf 2 Umowy VOCART – treść w Umowie)
Gwarantujemy że dotrzemy na miejsce i na czas – dokładamy starań, aby wyraźnie i dokładnie określić miejsce Imprezy wraz z kodem pocztowym i kontaktami do managera Obiektu. Jeśli słyszeliście o Wykonawcach którzy nie pojawili się na Wydarzeniu na czas, gdyż znaleźli się w Obiekcie w innej części Polski w wyniku błędu w adresie – potwierdzamy, że takie sytuacje w branży rozrywkowej się zdarzają – VOCART nigdy nie popełnił takiej pomyłki.

GWARANCJA TERMINU, MOŻLIWOŚCI PRZEDŁUŻENIA I DOTRZYMANIA CZASU TRWANIA USŁUG
(Paragraf 3 Umowy VOCART – treść w Umowie)
VOCART gwarantuje w Umowie termin i czas trwania usług – zapewniamy także bardzo atrakcyjną możliwość podjęcia przez Organizatora decyzji o przedłużeniu Imprezy dopiero na 15 minut przed jej końcem oraz doradzamy (w ramach usługi doradcy) czy przedłużenie ma sens – jest to najbardziej sprawiedliwe i nie wymaga od Was podejmowania decyzji o przedłużeniu z góry (co niosłoby ze sobą ryzyko straty w przypadku gdy przedłużenie będzie niepotrzebne). Nasza Umowa zapewnia Wam także możliwość przesunięcia wcześniej ustalonej godziny startu Imprezy lub nawet wcześniejszego rozpoczęcia Imprezy w przypadku pojawienia się nagłej konieczności już w dniu Imprezy (zdarza się nie raz, że przybycie Uczestników na miejsce Imprezy następuje niespodziewanie wcześniej) – wielu Wykonawców mogłoby nie uwzględnić takich potrzeb – VOCART to oferuje na piśmie na wszelki wypadek zwiększając Wasze poczucie bezpieczeństwa organizacyjnego. Dodatkowo oferujemy Wam w Umowie gwarancję terminu na wyłączność i potwierdzamy to zaksięgowaniem wynagrodzenia na konkretny termin wraz z dowodem wpłaty (podwójna gwarancja zawarta w umowie i w udokumentowanym zaksięgowaniu wpłaty na termin).

GWARANCJA STAŁOŚCI USTALONEGO WYNAGRODZENIA
(Paragraf 4 Umowy VOCART – treść w Umowie)
VOCART gwarantuje na piśmie, że ustalone między nami wynagrodzenie pozostanie stałe – nie zażądamy od Was bezzasadnie dopłat, co w branży rozrywkowej nadal niestety jest praktyką wielu wykonawców (a gdy przenosi się termin jest to już praktycznie norma). W umowie wskazany jest wyraźnie sposób i wysokość naszych rozliczeń oraz dokładnie wiecie za co płacicie. Zero dopłat to nasza zasada. Przyznajemy Wam także w Umowie prawo do późniejszego rozszerzenia ustalonego zakresu naszych usług – oznacza to, że trzymamy w rezerwacji więcej sprzętu niż potrzeba, aby móc spełnić Wasze ewentualne życzenia – VOCART posiada dwie kompletne sceny i jedna z nich pozostaje zawsze w pełnym zakresie zarezerwowana dla naszych potrzeb kontraktowych dla Was. Umowa przewiduje dwie wyraźnie określone transze płatności – pierwsza dokonywana w ciągu 7 dni od zawarcia Umowy (zazwyczaj to kwota 1.500 złotych brutto) i potwierdzająca gwarantowaną rezerwację terminu dla Was wraz ze wszystkimi usługami oraz druga zapłata dokonywana jest w dniu Imprezy – nic więc Was nie zaskoczy, a w ramach obsługi kontraktu otrzymacie po zawarciu umowy mailem jeszcze raz dokładne INFO KONTRAKTOWE z ponownym potwierdzeniem wszystkich ustaleń i kwot wynagrodzenia.

ZASADY WSPÓŁPRACY NA WYDARZENIU GWARANTUJĄCE BRAK ZBĘDNYCH PRZERW I WYSOKI POZIOM USŁUG
(Paragraf 5 Umowy VOCART – treść w Umowie)
VOCART jako jeden z nielicznych wykonawców na rynku rozrywkowym gwarantuje w Umowie dotrzymanie rzetelnego poziomu ustaleń organizacyjnych przed Imprezą, dotrzymanie zasad wykonywania usług na poziomie zapewniającym sprawny przebieg i bezpieczeństwo Uczestników Wydarzenia oraz odnoszenie się do nich z szacunkiem, a także obsługę Imprezy na godnym poziomie, jaki Goście docenią. Przyznajemy Wam też oficjalne prawo do nieodpłatnego rejestrowania naszych usług (znane są sprawy pozwów przeciwko Klientom o wykorzystanie wizerunku wykonawców bez ich zgody). Nasza Umowa zawiera także zobowiązania wzajemne, które mają na celu zlikwidować wszelkie zagrożenia dla Waszej Imprezy – są to rzeczy tak oczywiste jak udostępnienie nam miejsca na montaż z wyprzedzeniem i dostępu do prądu czy wspólne z nami dbanie o sprawny przebieg Imprezy oraz zachowanie Gości (aby nie byli zagrożeniem dla innych). Dbamy także o takie sprawy i wspólnie z Wami przygotowujemy je wcześniej, aby wszystko było gotowe w dniu Imprezy lub aby usuwać z wyprzedzeniem pojawiające się problemy – dzięki czemu osiągamy 100% skuteczności i efektu na Wydarzeniach.

GWARANCJA BRAKU ZASTĘPSTW, RZETELNOŚCI WZAJEMNYCH ROZLICZEŃ I DBANIA O WASZ INTERES
(Paragraf 6-12 Umowy VOCART – treść w Umowie)
VOCART w swojej Umowie zawiera wyraźne oświadczenie, iż nie stosuje zastępstw w swojej działalności – gwarantujemy Wam, że na Imprezie pojawi się wybrany Wykonawca a nie jego daleki kolega – w branży rozrywkowej niestety jest to wciąż notoryczna praktyka i Klienci otrzymują często co innego – VOCART nigdy przez 12 lat nie stosował zastępstw w swojej działalności, a gdyby nawet zdarzyła się taka konieczność, to zapewnimy Wam możliwość wyboru między świetnym zastępstwem, a wypowiedzeniem nam umowy wraz ze zwrotem pełnej kwoty wpłaconych pieniędzy. Dodatkowo osiągnęliśmy sukces branżowy, gdyż jesteśmy twarzami naszej Firmy i po prostu nie opłacałyby nam się zastępstwa. W branży rozrywkowej przyjmuje się także, że kwota wpłacona przy zawarciu Umowy jest bezzwrotna i stanowi zabezpieczenie Umowy oraz płynności finansowej wykonawcy (usługi Wykonawców rozrywkowych zależą wyłącznie od zewnętrznych decyzji Klientów i od ich nieprzewidywalnej sytuacji życiowej) – VOCART wprowadza w Umowie odstępstwa od zasady bezzwrotności i ustalamy szereg okoliczności, w których zwrot całości lub części wynagrodzenia wstępnego Wam się należy – to jest uczciwe i świadczy o naszej pozycji rynkowej oraz stabilności finansowej. Nasza Umowa gwarantuje Wam także, że nie zostawimy Was w potrzebie i będziemy współpracować w trudnych chwilach, nawet gdy trzeba będzie przenieść termin z powodu utrudnień.

Pytania i odpowiedzi odnośnie Umowy

TREŚĆ UMOWY VOCART
DLA OSÓB PRYWATNYCH
(KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY POBRAĆ UMOWĘ W PDF)
Przed pobraniem Umowy można zapoznać się z jej objaśnieniami zawartymi na tej stronie .

TREŚĆ UMOWY VOCART
DLA FIRM I INSTYTUCJI

(KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY POBRAĆ UMOWĘ W PDF)
Przed pobraniem Umowy można zapoznać się z jej objaśnieniami zawartymi na tej stronie .

Nie jesteśmy w stanie opisać tutaj każdego słowa Umowy po kolei – nasi Klienci także zazwyczaj nie mają zbyt wielu pytań odnośnie samej umowy – skupimy się więc na najczęściej poruszanych kwestiach.

CZY UMOWA JEST KONIECZNA: Tak – warto zawierać Umowy : ) Umowy są potrzebne po to, aby ustalać zasady współpracy pomiędzy Klientem a Wykonawcą oraz musi zostać zawarta aby unikać problemów podatkowych związanych z przelewem – tak na prawdę umowy nigdy nie przydają się wtedy „gdy wszystko wychodzi dobrze”, lecz zaczynają swoje „prawdziwe życie” wtedy, gdy gdy pojawia się problem. Na szczęście VOCART nie ma takich doświadczeń – posiadamy 100% skuteczności w realizacji naszych zobowiązań a nasi Klienci darzą nas ogromnym zaufaniem oraz szacunkiem – być może własnie dlatego, że każdy nasz Klient przed zawarciem Umowy przeprowadza z nami dokładną rozmowę i otrzymuje wyjaśnienie wszystkich swoich pytań – temu też ma służyć ta strona. W naszym przypadku Umowa ma zapewnić Wasz komfort współpracy z nami – tylko poczucie bezpieczeństwa daje satysfakcję z udziału w organizowanej Imprezie – wiemy o tym i staramy się Wam to zapewnić. VOCART zawiera umowy dopiero po uzyskaniu przez Was pełnej wiedzy odnośnie elementów kontraktu i zakresu dzieła.

ZAWARCIE UMOWY I GWARANCJA REZERWACJI TERMINU: Zawarcie umowy z VOCART jest możliwe na osobistym spotkaniu lub przez Internet – jeśli będziecie tego potrzebować, to oferujemy swoją pomoc osobistą w dodatkowym wyjaśnieniu Umowy oraz w jej wypełnieniu (prosimy wówczas o kontakt) – w przypadku wyboru zawarcia umowy przez Internet wystarczy wydrukować i wypełnić odręcznym pismem (drukowane litery) blankiet umowy oraz podpisać go na obu stronach, a następnie przesłać na nasz e-mail vocart@vocart.eu w postaci skanu lub wyraźnego zdjęcia – my odeślemy nasze podpisy wraz wiadomościami potwierdzającymi zawarcie umowy i przekazującymi informacje organizacyjne dotyczące Imprezy. Podpisanie umowy powiązane jest zazwyczaj z zapłatą w ciągu 7 dni kwoty 1.500 złotych na poczet rezerwacji terminu Wydarzenia – Umowa VOCART zapewnia gwarantowaną rezerwację terminu na wyłączność Organizatora dla wszystkich usług nią objętych od daty otrzymania przelewu. Od tej daty rozpoczyna się również pełna realizacja Umowy przez VOCART.

USTALONY W UMOWIE ZAKRES USŁUG I WYNAGRODZENIA: szczycimy się nim – należy on do najszerszych na rynku pakietów usług wśród Wykonawców artystycznych na Imprezy Prywatne i Firmowe. Oferujemy pakiety usług w jednej cenie oraz oferujemy także nasze usługi oddzielnie. Nasz pakiet usług jest wynikiem naszej wszechstronnej wiedzy nie tylko z zakresu muzyki i konferansjerki, ale także z zakresu organizacji imprez w Polsce i w Europie na zlecenie małych i wielkich Firm. Już wiele lat temu dostrzegliśmy, że na Imprezach nie można ograniczać się tylko do samych występów i nie dawać nic od siebie organizacyjnie, gdyż tworzy to „chałturę” (czyli fatalny efekt na szkodę Klienta, na co wielu wykonawców nie zwraca uwagi, ale my tak – my chcemy efektu WOW pasującego do Waszych oczekiwań i stworzonego bez zagrożeń organizacyjnych) – dlatego w cenie naszych występów oferujemy Wam bez dopłat godziny rozmów na temat Waszej Imprezy, dostosowujemy technikę do warunków Obiektu i udostępniamy Wam doradcę organizacyjnego posiadającego ogromną wiedzę oraz pozwalającego uniknąć błędów organizacyjnych – nic nie narzucamy lecz przedstawiamy swoje propozycje, które możecie lecz nie musicie zastosować – nasi Klienci za to nie dopłacają. Nasza Umowa rozdziela te wszystkie usługi żebyście mieli je wszystkie zagwarantowane oraz dlatego, że staramy się zapewnić pełne bezpieczeństwo kontraktowe sobie i naszym Klientom (wiecie co otrzymujecie i Urząd Skarbowy w przypadku coraz częstszych kontroli Imprez także będzie mógł to bez problemu ustalić) – zapewne wielu z Was słyszało kiedyś prawdziwe historie o polskim piekarzu, który rozdał chleb ubogim w okolicy za darmo a w zamian Urząd Skarbowy nałożył na niego podatek od wartości tych chlebów – dlatego w umowie posiadamy wyszczególnione wszystkie opcje i wynagrodzenie za nie, aby uniknąć przypadkowych „domiarów podatkowych”. Dla naszych Klientów to bez różnicy – dla organów podatkowych taka forma jest najbardziej właściwa : ) Nasze podejście do Waszych Imprez sprawia, że Klienci wracają do nas wielokrotnie – wśród naszych zleceń często pojawiają się te same Firmy lub Rodziny – VOCART jest wyrazem naszej pasji – do każdej Imprezy podchodzimy z taką samą starannością oraz pozytywnym nastawieniem. Kontaktując się z nami możecie się o tym przekonać : ) Naszym celem jest osobiste poznanie się z Wami i realizowanie Umowy na zasadach zaufania wynikającego z tej znajomości – nie lubimy pojęcia „Klient” – dla nas jesteście Partnerem, którego chcemy osobiście poznać oraz o którego będziemy dbać jak o własne sprawy – takie podejście pozwala na znacznie lepszą komunikację, pozbawioną „muru skrępowania i nieznajomości” jaki często między ludźmi przeszkadza i nie da takiego efektu, jaki chcemy zapewnić my. Gwarantujemy Wam także Umową, iż wszystkie nasze usługi ustalone z Wami zawarte będą w ramach jednego wynagrodzenia określonego w Umowie bez żadnych dopłat z Waszej strony oraz że nie będziemy domagać się od Was zmiany tego wynagrodzenia (co w przypadku Umów zawieranych z wieloletnim wyprzedzeniem jest postanowieniem oczekiwanym przez wielu Klientów).

SPEŁNIANIE WASZYCH OCZEKIWAŃ ODNOŚNIE IMPREZY: zasada jest prosta – VOCART doradza najlepsze rozwiązanie i ma czyste sumienie – decyzję ostateczną podejmujecie Wy. Zalecamy oczywiście żeby uwzględniać nasze rady, ale nie wymuszamy ich na nikim. Uwagi zgłaszamy w zasadzie tylko wtedy, gdy uważamy, że coś może Was zabić lub zniszczyć Wasze Wydarzenie : ) Ustaleń dokonujemy w drodze mailowej, aby „nie uleciały”.

PRZESUNIĘCIE TERMINU IMPREZY: jest możliwe bez dopłat w każdym dostępnym u nas terminie – co więcej – gdy będziecie w potrzebie, to zawsze w tym pomożemy – nasza Umowa zapewnia Wam nasze współdziałanie przy przeniesieniu terminu Imprezy. Jesteśmy także specjalistami od zarządzania kryzysowego i nasze umiejętności przydały się już wielu Klientom. Od wielu lat na kilkadziesiąt Imprez rocznie termin przesuwa średnio nawet kilkunastu Klientów. Nie życzymy nikomu takich problemów, ale w razie czego – damy radę : )

GODZINA ROZPOCZĘCIA IMPREZY: powinna być ustalona na 7 dni przed terminem Wydarzenia – w Umowie jest miejsce na wpisanie godziny startu Imprezy ale w większości przypadków przy zawarciu Umowy wpisujemy w to pole „DO USTALENIA”, gdyż nie da się ustalić godziny rozpoczęcia Imprezy z dużym wyprzedzeniem (większość umów zawieramy nawet z 2-3 letnim wyprzedzeniem czasowym) – dlatego „do ustalenia” zamieniamy najczęściej na konkretną godzinę dopiero na kilka/kilkanaście dni przed Imprezą : ) Niezależnie od ustalenia godziny rozpoczęcia Imprezy nasza Umowa przewiduje sposób działania, gdy nastąpi nagła zmiana tej godziny w dniu Imprezy – niejednokrotnie zdarzyło się nam, że Organizator wraz z Gośćmi pojawiał się na miejscu Imprezy nawet ponad godzinę przed umówionym czasem – komunikacja jest tutaj najważniejsza – VOCART stara się być zawsze z dużym wyprzedzeniem na miejscu Imprezy i prowadzi montaż jako pierwszą czynność właśnie dlatego, żeby na wszelki wypadek być gotowym przed czasem. Tym także wyróżniamy się z „tłumu wykonawców” naszej branży.

ZMIANY ZAKRESU UMOWY: VOCART nigdy nie zmienił zakresu swoich usług po podpisaniu Umowy – nasi Klienci owszem – zdarzały się nam najdziwniejsze sytuacje :) Gdy taka rzecz się zdarzy to prosimy o kontakt i uzgodnimy sposób wykonania Umowy w nowych okolicznościach. Nie czynimy problemów tam, gdzie ich nie ma, a gdy są to staramy się je rozwiązywać wspólnie z Wami : ) Nasz doradca czuwa i służy swoją wiedzą.

WYPOWIEDZENIE UMOWY: VOCART od początku swojego istnienie nigdy nie wypowiedział żadnej Umowy oraz nigdy nie miał zastępstwa. Nasza Umowa jednak mimo wszystko chroni Klientów przed taką ewentualnością i przyznaje im prawdo do domagania się od nas odszkodowania i kary umownej, gdybyśmy w tym zawinili – to daje Wam komfort a nam poczucie satysfakcji : ) Gdybyśmy wypowiedzieli Wam umowę (co zaznaczamy – nigdy się nie zdarzyło) to zmuszeni będziemy zwrócić Wam oczywiście także wpłacone wcześniej pieniądze. Nie przewidujemy jednak zaistnienia takiej sytuacji : )
Z drugiej strony: przypadki wypowiedzenia Umowy przez Klienta czasem się zdarzają (lecz bardzo rzadko) i wówczas również prezentujemy podejście oparte na zrozumieniu. W takiej sytuacji nasza Umowa zapewnia ostateczne zakończenie współpracy na sprawiedliwych i spokojnych warunkach – zawsze z szacunkiem. Zdarzył nam się Klient który cztery lata z rzędu wypowiadał nam Umowę i wracał do nas z uwagi na poziom obsługi – nie odmawialiśmy mu. Wypowiedzenie umowy przez Organizatora bez powodu lub z przyczyn leżących po stronie Organizatora zdarza się ogromnie rzadko – jeśli do niego dojdzie (jeśli np. rozmyślicie się i zrezygnujecie z Imprezy) zatrzymamy kwotę wpłaconą przy zawarciu Umowy i zrzekamy się w umowie dalszych roszczeń czyli na przykład dalszego odszkodowania (do czego uprawnia Kodeks cywilny a co wielu wykonawców ukrywa zaś potem to wykorzystuje). Nasza umowa wprowadza wyraźne zasady rozliczeń przy rozwiązaniu umowy i ogranicza świadomie nasze prawa w tym zakresie zgodnie z zasadą swobody umów – dzięki temu zwiększamy Wasze poczucie bezpieczeństwa. Ta metoda zrekompensuje nam utracony termin (na który zazwyczaj jest wielu innych chętnych) oraz pozwala nam utrzymać płynność finansową bez zagrożenia innych Klientów. W umowie zawarto także zapis o karze umownej dla Strony, która wypowie umowę w terminie 75 dni przez datą Imprezy – wprowadziliśmy go na skutek oczekiwań Klientów (bojących się wykonawców znikających przed Imprezami), lecz działa on w obie strony, zabezpieczając nas przed sytuacjami, w których Klient wie, że impreza się nie odbędzie już na pół roku wcześniej, ale unika przysłania nam wypowiedzenia czym uniemożliwia nam przyjęcie nowego zlecenia na termin – ten zapis na Wasze życzenie możemy zlikwidować z Umowy przed jej podpisaniem (też go nie lubimy), ale zazwyczaj nikt tego nie chce (zdarzyło się dosłownie kilka takich przypadków).

Jeśli pojawią się dodatkowe pytania – nasz telefon i mail są do Waszej dyspozycji : ) Zapraszamy do kontaktu w każdej sprawie : )

KONTAKT
Piotr Kulbicki / +48 506 143 132 / vocart@vocart.eu

TREŚĆ UMOWY VOCART
DLA OSÓB PRYWATNYCH
(KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY POBRAĆ UMOWĘ W PDF)
Przed pobraniem Umowy można zapoznać się z jej objaśnieniami zawartymi na tej stronie .

TREŚĆ UMOWY VOCART
DLA FIRM I INSTYTUCJI

(KLIKNIJ TUTAJ ŻEBY POBRAĆ UMOWĘ W PDF)
Przed pobraniem Umowy można zapoznać się z jej objaśnieniami zawartymi na tej stronie .