Muzyka Na Wesele – Party Inspektor – Poradnik Organizatora

Muzyka na wesela powinna być pokoleniowym łącznikiem, satysfakcjonującym oczekiwania wielu roczników i regionów. Różnorodność na parkiecie jest interesująca i ekscytująca – dotyczy to nie tylko gatunków, ale także i tempa. Muzyka na Weselu może sprawić efekt „WOW” (szczególnie ta wykonywana na żywo) oraz niestety może być także problemem, jeśli Wykonawca nie ma wystarczającej wiedzy muzycznej i poziomu komunikacji z Gośćmi Wesela.

Vocart Cover Duo Live Act & DJ

JAKI RODZAJ MUZYKI JEST NAJLEPSZY NA WESELE? To pytanie pojawia się jako pierwsze prawie u każdej Pary Młodej. Panuje wiele stereotypów dotyczących Wesel i Muzyki na Weselach, z których prawie żaden nie jest prawdziwy, a większość pryska po zorganizowaniu choćby jednego Wesela w życiu – dlatego właśnie profesjonalny Wykonawca nie powinien kierować się stereotypami, lecz wiedzą, a jego repertuar powinien być przygotowany na każdą okazję. O tym, jaką znaleziony Wykonawca ma wiedzę muzyczną, można przekonać się rozmawiając z nim osobiście o bliskich Wam klimatach muzycznych – często okazuje się, że DJ zna tylko te utwory, które puszcza od 10 lat w tej samej kolejności, a o innych trendach muzycznych nie ma zielonego pojęcia. Na Weselu najlepszym wyborem jest muzyka przekrojowa, łącząca rożne style i gatunki Muzyczne w jedno Show oraz zmieniająca Klimat na Parkiecie co kilka utworów – czasem jednak zdarza się, że aby zapewnić dobrą zabawę, Wykonawca musi ograniczyć mocno jeden prezentowany gatunek muzyczny na rzecz innego, pasującego bardziej gustom aktualnie bawiącej się Publiczności. Niektórzy Wykonawcy twierdzą wprost, że „Wesele bez disco polo się nie uda” lub odwrotnie: „prowadzimy Wesele bez wiejskich zabaw i tandety disco polo” (są to cytaty z internetowych wizytówek) – profesjonalny Wykonawca Muzyczny to zawodowa Firma krojąca Klimat na miarę Waszych potrzeb, a nie swoich bezpodstawnych teorii – unikajcie Wykonawców, którzy „wybrzydzają” repertuarem, gdyż nigdy nie zapewnią 100% elastyczności na Waszej Imprezie, a zapewne też nie znają się dobrze na Klimatach, których oficjalnie nie lubią. Wykonawca powinien dać Wam możliwość wcześniejszego przedstawienia Waszych preferencji, a na imprezie na bieżąco dostosowywać Klimat do potrzeb Gości i jednocześnie do Waszych oczekiwań – da się to zrobić bez problemu.

Nie da się zadowolić na jednym Wydarzeniu wszystkich gustów muzycznych (czasem przecież nie nadających się do tańca), jednak dobry zespół, czy DJ na wesele z powodzeniem pogodzą rożne klimaty na jednej Imprezie i sprawią, że Goście poczują się docenieni oraz maksymalnie zaspokojeni artystycznie i tanecznie – w takiej sytuacji liczy się przede wszystkim dobre podejście Wykonawcy do Publiczności, pasja i wszechstronne przygotowanie oraz umiejętności wzbudzające szacunek. Warto poznać osobiście znalezionego Wykonawcę i przekonać się ile z propozycji Jego oferty pokrywa się z jego faktyczną jakością – warto też sprawdzić jakie ma źródła Muzyki i czy zapewniają one jakość.

Na zdjęciu wyżej: tak wygląda jedna z wersji Sceny Vocart Cover Duo Live Act & DJ

Im więcej gatunków muzycznych znajduje się w repertuarze Wykonawcy i w im większej liczbie języków obcych odtwarza Muzykę lub ją śpiewa, tym więcej możliwości na udaną Imprezę. Często zdarza się sytuacja, w której trzeba natychmiast zaserwować Gościom zmianę Klimatu na Parkiecie – pojawiają się prośby i dedykacje, które profesjonalny Wykonawca musi w grzeczny sposób filtrować i kierować na parkiet we właściwym momencie – wystrzegajcie się mało asertywnych i niedoświadczonych kreatorów Klimatu, którzy zapewniają, że „wszystko da się zagrać”, że „dedykacje grane są od ręki” itd., gdyż takie postępowanie świadczy o braku dbałości o spójność Waszego Wesela oraz o tym, że Wykonawca najprawdopodobniej jest piratem ściągającym nielegalnie pliki z Internetu (zła jakość i brak wystarczającej bazy muzycznej). NIE – nie wszystko da się zagrać i nie każda dedykacja może być zagrana „od ręki” – takie rzeczy przygotowuje się z wyprzedzeniem i nie podczas już trwającej Imprezy – profesjonalna Obsługa Muzyczna jest odpowiedzialna za jakość Muzyki i jej należyty dobór – jeśli nie umie porozumieć się z Gośćmi na bieżąco i znaleźć u nich szacunku oraz zrozumienia, to albo Goście zdominują Wykonawcę, albo będą się czuć źle przez niego traktowani – w obu przypadkach nie będą darzyć takiego Wykonawcy uznaniem i Wesele „siądzie”.

Każdy Organizator Wesela chce dopilnować osobiście swojego Wielkiego Dnia – to zachowanie dotyczy także Muzyki – bardzo wiele Par Młodych czuje się bezpiecznie dopiero wtedy, gdy wszystko jest dopięte na ostatni guzik i w pełni ustalone – niestety na Weselu niczego nie można w pełni przewidzieć – ani pojawienia się przerw, ani smaku potraw ani koniecznej do zagrania Muzyki. Podawajcie więc jak najwięcej swoich propozycji, ale nie zmuszajcie swojej oprawy muzycznej do stosowania zamkniętych katalogów utworów, wybranych na podstawie Waszych osobistych preferencji muzycznych, gdyż nigdy nie będą one w pełni zbieżne z oczekiwaniami dziesiątek Gości na Waszej Imprezie i nigdy nie zapewnią bezpieczeństwa Klimatu – nie korzystajcie także z usług Wykonawców, którzy godzą się na takie zasady, gdyż to dowód że liczy się dla nich tylko pieniądz i wykonanie dzieła, a nie dobro Waszego Wesela. Profesjonalny Wykonawca poświęci Wam tyle czasu ile będzie trzeba, aby poznać Wasz charakter i gusta muzyczne, zaproponuje Wam wybór ulubionych utworów z listy repertuaru i spoza niej, ale nigdy nie zgodzi się na ułożenie przez Was całości playlisty na Wesele, gdyż pozbawi go to możliwości elastycznego dopasowywania Imprezy do potrzeb chwili – to Wykonawca ma znać się na Muzyce najbardziej ze wszystkich na Imprezie. JEŚLI CHCESZ WYNAJĄĆ WYKONAWCĘ, KTÓRY SPRAWIA ŻE CZUJESZ SIĘ NIEPEWNIE I POTRZEBUJESZ WSKAZYWAĆ MU LISTY UTWORÓW – SZUKAJ NOWEGO.

JAK DZIAŁA VOCART?

VOCART przygotowuje Muzykę na Wesele wspólnie z Para Młodą – każdy zainteresowany otrzymuje dostęp do list naszego repertuaru, ale najważniejszą zasadą jest swoboda podawania propozycji przez Was – nie musicie ograniczać się do naszego repertuaru – to już nasze zadanie, aby Wasze propozycje pojawiły się na Imprezie – najważniejsze jest, aby Para Młoda sięgnęła do własnej pamięci i wyciągnęła z niej istotne utwory / klimaty dla siebie – graniem „pod Gości” zajmujemy się profesjonalnie i wiemy co robić, ale Para Młoda jest dla nas jedyną niewiadomą, więc w każdym przypadku poznajemy się osobiście i staramy się oddać na Weselu charakter naszych Par. Wesela z VOCART to pewny wybór i jeden z największych repertuarów na rynku oraz ponad 1.000 udanych imprez od 2008 roku. W ofercie VOCART znajduje się DJ oraz Zespół Muzyczny 100% Na Żywo – posiadamy także unikalną na polskim rynku propozycję koncertowego Live Act Duetu Wokalnego, która w dużo niższym budżecie zastępuje na Scenie występy pełnych składów cover, zapewniając jednocześnie DJ’ską jakość dźwięku – jest to od lat nasz HIT wśród Par Młodych oraz wśród Klientów Korporacyjnych (Firmy, Urzędy itd.) – występ duetu wokalnego zapewnia pełną dynamikę koncertu i muzyczne show porywające Gości, repertuar liczący ponad 900 utworów w 7 językach Świata (polski, angielski, włoski, hiszpański, portugalski oraz trochę francuskiego i rumuńskiego), wykonywanych na poziomie zbliżonym do Oryginału oraz specjalnie zaprojektowaną technikę sceniczną (wielkość Sceny zależy od wybranej opcji technicznej). VOCART PARTY COVER BAND & DJ to sprawdzona muzyka na wesela i ciekawe prowadzenie Przyjęcia. Sprawdź wyjątkowy potencjał muzyki i oświetlenia, jaki oczekuje w naszych zasobach. Nasz Zespół i DJ są do Twojej dyspozycji. WIĘCEJ O WESELACH Z VOCART TUTAJ

Muzyka na wesela 100% na żywo: wykonujemy muzykę całkowicie na żywo oraz oferujemy usługi DJ’a i Live Act – nasi Artyści występują autentycznie i przeżywają muzykę razem z Gośćmi.

Zapraszamy do współpracy !

Zapytania i rezerwacje: +48 506 143 132 / vocart@vocart.eu

OFERTA OPRAWY MUZYCZNEJ WESEL (KLIKNIJ TUTAJ)

WESELE W NIEDZIELĘ (KLIKNIJ TUTAJ)

INFORMACJE O STRONIE

Usługi VOCART można także odnaleźć w Internecie pod hasłami uproszczonymi: zespol muzyczny na wesele, zespol na wesela, zespol cover wesele, profesjonalny zespol muzyczny na wesele, zespol coverowy na wesele, wesele w niedziele, muzyka na wesele, oprawa muzyczna wesel, atrakcje na wesele, live act na wesele, dj na wesele, wedding planner – Vocart Artists & Events to zastrzeżony znak towarowy, zarejestrowany w Urzędzie Patentowym RP. Strona Internetowa VOCART (www.vocart.eu) i jej treść jest chroniona prawem autorskim oraz stanowi własność Piotra Kulbickiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie treści niniejszej strony do innych publikacji jest zabronione i wymaga pisemnej zgody właściciela – prosimy o udostępnianie treści wyłącznie poprzez bezpośredni link.