NAJCZĘSTSZE PYTANIA DO OFERTY WESELNEJ VOCART

1 – Czy można zarezerwować termin przed podpisaniem umowy?
ODPOWIEDŹ: Niestety Vocart nie rezerwuje terminów, gdyż z uwagi na duże zainteresowanie naszymi występami i codzienne rozmowy z wieloma osobami, nie jesteśmy w stanie zagwarantować dostępności terminów. Jeśli jesteście zdecydowani, prosimy o zawarcie z nami umowy – wtedy rezerwacja jest pewna i niezmienna.

2 – W jaki sposób można zawrzeć umowę z Vocart?
ODPOWIEDŹ: Umowę z Vocart można zawrzeć osobiście, podczas spotkania z nami, lub jeszcze łatwiej: elektronicznie poprzez przesłanie nam na mail vocart@vocart.eu skanów lub zdjęć odręcznie wypełnionej i podpisanej umowy (jest to bardzo częste rozwiązanie) – w takim przypadku umowę należy wypełnić odręcznie drukowanymi literami, podpisać pierwszą stronę oraz złożyć podpis na drugiej stronie – po otrzymaniu takiej umowy natychmiast ją odsyłamy z naszymi podpisami. Prosimy o kontakt przy wypełnianiu umowy – chętnie pomożemy. Przesłanie umowy na mail przyspiesza rezerwację terminu o kilka tygodni.

3 – Ile wynosi zadatek?
ODPOWIEDŹ: Rozliczenia pieniężne zawsze zostawiamy na sam koniec – dopiero po zawarciu umowy otrzymujecie od Vocart fakturę, na podstawie której wpłacacie przelewem zadatek na nasze konto – od 1.000 złotych do 2.500 złotych w zależności od wybranej opcji. Jak widzicie – wszystko legalnie i bezpiecznie dla Was.

4 – Czy Vocart przysyła zastępców na swoje imprezy?
ODPOWIEDŹ: Nie – Vocart słynie z tego, że ma zawsze stały skład i nie stosuje zastępstw a nasza umowa w swojej treści to potwierdza – zawsze pojawiamy się my i nigdy nie odwołaliśmy żadnej imprezy. Dzięki temu zyskaliśmy uznanie uczciwej i rzetelnej marki artystycznej, a także uzyskaliśmy referencje potwierdzające ten stan rzeczy. Mamy także drugi skład zapasowy na wypadek zdarzeń losowych i gdy zaistnieje konieczność zastąpienia pojedynczego muzyka na scenie (współpracujemy z uznanymi muzykami koncertującymi po całym Świecie – czasem zdarza się pojedyncze zastępstwo muzyka ale nie jest ono widoczne na scenie) – nigdy nie zdarzyło się zastępstwo wokalistów i zastępstwo Prowadzącego.

5 – Czy można po zawarciu umowy zmienić zakres usług artystycznych i technicznych VOCART?
Tak – Po podpisaniu umowy można rozszerzyć zakres usług artystycznych i technicznych VOCART, zwiększając skład artystyczny lub poszerzając usługi techniczne. Nie jest możliwe zmniejszenie zakresu usług (choć zdarzały się wyjątki gdy z powodów zdarzeń losowych wyrażaliśmy zgodę na zmniejszenie zakresu usług). UWAGA: dostępność i cenę rozszerzenia usług VOCART ustala się dopiero w dniu otrzymania zapytania o to rozszerzenie i według obowiązującej w tym dniu oferty VOCART.

6 – Czy cena VOCART może wzrosnąć po podpisaniu Umowy?
NIE – podane w Umowie ceny zawierają w sobie wszystkie koszty i nie zaskoczą Was podwyżką. Ceny mogą wzrosnąć wyłącznie wtedy, jeśli po zawarciu umowy Zamawiający zmieni istotnie okoliczności Wydarzenia.

7 – Jaki jest zakres nagłośnienia i oświetlenia w wersjach podstawowej oraz rozszerzonej?
ODPOWIEDŹ: VOCART udostępnia technikę sceniczną jako dodatek do swoich usług artystycznych, zapewniający najwyższą jakość występów – jesteśmy właścicielami całości wykorzystywanej techniki, dlatego nie pobieramy prowizji i opłat wynajmu za użycie tej techniki a dostarczamy ją na wydarzenia po kosztach amortyzacji (zużycia sprzętu) i obsługi, wliczonych już w ceny naszych usług. Oto opis zakresu poszczególnych wariantów techniki scenicznej VOCART:

  • Nagłośnienie Podstawowe (dostępne w wersji STANDARD) zawiera: nagłośnienie frontowe przy scenie o mocy około 1kW na stronę i skuteczności akustycznej powyżej 130 dB, przeznaczone na wydarzenia do 400 osób, podstawowe omikrofonowanie instrumentów i wokalistów, riderowy cyfrowy mikser FOH / MON wraz z realizacją dźwięku oraz odsłuchem dla muzyków, mikrofon bezprzewodowy do dyspozycji wraz z obsługą, a także próbę dźwięku z kalibracją sprzętu i stanowisko DJ’skie. Rynkowa wartość wynajmu tego sprzętu wraz z obsługą wynosi około 2.000 złotych – VOCART oferuje korzystny pakiet z usługami artystycznymi (50% ceny);
  • Nagłośnienie Rozszerzone (dostępne w wersji PRESTIGE) zawiera: wersję podstawową, rozszerzoną o minimum 500-1000 Watt mocy faktycznej na kanał (zwiększa to wyraźnie dynamikę dźwięku podczas występu – nie ogłuszając gości głośnością mamy wyraźniejszy dźwięk), o profesjonalny system 2-4 mikrofonów bezprzewodowych wraz z ze splitterem/wzmacniaczem antenowym (zwiększona niezawodność i jakość), dodatkowe rozszerzone omikrofonowanie sceny, bezprzewodowe/douszne systemy odsłuchowe (zwiększające jakość pracy muzyków i jakość brzmienia sceny), a także rozszerzoną próbę dźwięku (zapewniającą dokładniejszą kalibrację sprzętu do warunków obiektu za pomocą m.in. analizatora widma), jak również nagłośnienie strefowe. Rynkowa wartość wynajmu tego sprzętu wraz z obsługą wynosi około 3.000 złotych – VOCART oferuje korzystny pakiet z usługami artystycznymi (50% ceny);
  • Oświetlenie Podstawowe (dostępne w wersji STANDARD) zawiera: pełne cyfrowe (komputerowe) sterowanie DMX oświetlenia, rampę oświetleniową o szerokości od 3 do 4,5 metra stanowiącą ładne tło dla Artystów wraz z czarnym tłem lub opcjonalną (dostarczaną wedle naszego uznania jako gratis) czarną kurtyną LED 3×2 metry, małą kurtyną LED DJ 1×2 metra, minimum 2 głowami efektowymi spot LED, minimum 4 głowami typu wash LED, 2 blinderami typu MATRIX lub BAR PMB lub VBAR, a także okablowanie i stanowiska montażowe na scenie. Rynkowa wartość wynajmu tego sprzętu wraz z obsługą wynosi około 2.000 złotych – VOCART oferuje korzystny pakiet z usługami artystycznymi (50% ceny);
  • Oświetlenie Rozszerzone (dostępne w wersji PRESTIGE) zawiera: pełne cyfrowe (komputerowe) sterowanie DMX oświetlenia, rampę oświetleniową o szerokości od 3 do 6 metrów stanowiącą ładne tło dla Artystów wraz z czarnym tłem lub czarną kurtyną LED 3×2 metry, 4 lub 6 głowami efektowymi LED, 4 lub 6 głowami typu wash LED, 2 blinderami LED COB typu MATRIX, 2 blinderami LED COB typu BAR PMB, a także okablowanie, stanowiska montażowe na scenie i łączność bezprzewodową DMX. Rynkowa wartość wynajmu tego sprzętu wraz z obsługą wynosi około 3.000 złotych – VOCART oferuje korzystny pakiet z usługami artystycznymi (50% ceny).

WERSJA GOLD zawiera w sobie wszystkie elementy wersji STANDARD I PRESTIGE ale jest od nich dwukrotnie większa – zawiera dodatkową technikę sceniczną umiejscowioną na kilku poziomach w płaszczyźnie sceny, tworzącą profesjonalną scenę koncertową z efektownym muzycznym i oświetleniowym show, wzbogaconą o rzutnik wraz z ekranem (na życzenie dwa rzutniki i dwa ekrany tworzące telebimy po obu stronach sceny za niewielką dopłatą) i dekorację światłem Sali (część jadalna i przejścia) oraz wzbogaconą o nagłośnienie strefowe i zdublowane maszyny hazer. Wersja GOLD tworzy atmosferę prestiżowej Gali na każdym Wydarzeniu i zawiera w sobie ogromną ilość sprzętu, który dodatkowo jest w pełni kalibrowany i sterowany komputerowo – w opcji GOLD znajduje się także usługa zaprojektowania klimatu na Sali i dokładnej kalibracji każdego elementu podczas montażu (dopasowanie do przestrzeni Sali). Rynkowa wartość wynajmu tego sprzętu wraz z obsługą wynosi około 8.000 złotych – VOCART oferuje korzystny pakiet z usługami artystycznymi (50% ceny).

Dostarczamy wysokiej jakości technikę sceniczną na imprezy – szczegóły pod linkiem: http://vocart.eu/swiatlo-i-dzwiek/ http://vocart.eu/swiatlo-i-dzwiek/ – trójdrożne nagłośnienie oparte jest o komponenty m.in. AudioTechnica, Behringer (w tym X32), DENON, ElectroVoice, Shure, Yamaha, a oświetlenie składa się z elementów statycznych i ruchomych, w pełni sterowanych komputerowo przez DMX (ich umiejscowienie i ilość zależą od układu przestrzennego i wielkości sceny oraz czasu dostępnego na montaż). VOCART nie dostarcza sceny (podestów scenicznych, kratownic i dachów) – jednak ma możliwości zamówienia tych usług u firm zewnętrznych.

8 – Czy mamy wpływ na repertuar VOCART?
TAK – wskazujecie nam klimat i charakter jaki chcecie osiągnąć oraz podajecie nam po około 10 utworów ważnych dla Was – te utwory są najczęściej dedykacjami dla Gości lub dla siebie wzajemnie. Otrzymujecie także wykazy naszego repertuaru, z których możecie sugerować dowolną liczbę utworów, jakie my następnie staramy się prezentować, gdy tylko jest to możliwe. Grając dla Gości pamiętamy o Was i Waszych potrzebach – liczymy jednak na Wasze zaufanie w kwestiach repertuaru, gdyż wynajmujecie nas właśnie dlatego, ze jesteśmy dobrzy w tym, co robimy.

9 – Czy zespół VOCART potrafi zagrać imprezę tematyczną lub muzykę tylko z konkretnego rocznika?
TAK – VOCART posiada potężny repertuar, pozwalający na zagranie imprezy tematycznej (np. „Gatsby Night” za swingami, czy „Jamaica Night” z reggae) lub imprezy tylko z wybranych roczników (np. lata 90-te) – w większości przypadków moglibyśmy w ten sposób występować całą noc, jednakże odradzamy takie rozwiązania, gdyż z doświadczenia wiemy, iż nie należy przesadzać z jednym klimatem i powinno się stosować repertuar mieszany, zachowując jedynie konwencję imprezy oraz podkreślając pasujące do niej punkty – należy elastycznie dostosowywać się do oczekiwań Gości.

10 – Czy VOCART prowadzi wesele, organizuje zabawy i prowadzi biesiadę?
ODPOWIEDŹ: VOCART zna każdy element weselnej tradycji, prowadzi wesela w sposób kulturalny i nie krępujący Gości oraz zawsze ma w zanadrzu ciekawe anegdoty interesujące Publiczność – szczegóły znajdują się w scenariuszu wesela, jaki przesyłamy Wam razem z ofertą. Wprowadzamy nową jakość na weselnej scenie.

  • Konferansjer – na każdym weselu prowadzimy usługę konferansjerską – integrujemy Gości i wprowadzamy sympatyczną atmosferę – unikamy określenia „wodzirej” – chcemy dawać coś więcej niż „wężyki” i „przebieranki” (na naszych imprezach Goście sami wchodzą w takie interakcje kiedy zechcą, a my nie zmuszamy, lecz pomagamy). Usługa konferansjerska jest już wliczona w nasze ceny, a na Wasze życzenie możemy zapewnić jeszcze dodatkowego konferansjera za dopłatą.
  • Zabawy – VOCART zna duży katalog zabaw weselnych – nie robimy zabaw weselnych, jeśli nie otrzymamy wyraźnego życzenia Pary Młodej – zabawy traktujemy jako dodatek do pięknego wesela, wypełnionego świetnym prowadzeniem konferansjerskim, dobrą zabawą na parkiecie i ciekawymi zdarzeniami podczas przerw. Po zawarciu umowy przesyłamy każdej przyszłej Parze Młodej specjalny mail, zawierający propozycje kilku naszych autorskich konkursów oraz powszechnie znanych zabaw – wszystkie prowadzone są w świeży sposób, inaczej niż powszechnie przyjęło się na weselach – aby były atrakcyjne. Odmawiamy organizowania zabaw o podtekście seksualnym, zabaw wulgarnych, niebezpiecznych oraz polegających na wymuszonym piciu wódki – bezpieczeństwo i dobre samopoczucie Gości są dla nas najważniejsze. Robiąc zabawy nie zanudzamy Gości godzinnymi przerwami, tylko dzielimy te atrakcje na kilka odsłon podczas imprezy (maksymalnie 1-2 zabawy naraz), aby unikać sytuacji, w których Goście tracą zabawowy nastrój z powodu braku muzyki do tańca.
  • Biesiada – VOCART ma w repertuarze wiele utworów biesiadnych – nie organizujemy na Weselu atrakcji biesiadnych bez wyraźnego życzenia Pary Młodej – gdy zaistnieje taka potrzeba mamy specjalnie przygotowany program biesiadny, który zaskakuje niecodziennym podejściem do tematu i jest dużo lepszy od tego, co pamiętacie z innych wesel – jeśli zachodzi potrzeba biesiadnych rytmów, nie wchodzimy wyłącznie za stoły przedłużając przerwę, tylko zachęcamy Gości do wspólnego śpiewania za stołami i zaczynamy jednocześnie grać utwory biesiadne do tańca (w skocznych rytmach), umożliwiając im taniec jeśli nie chcą się jedynie „pobujać” – wtedy wszyscy są zadowoleni – i Ci za stołami bujając się w rytm oraz śpiewając i Ci na parkiecie. Jeśli wymagana jest rozszerzona biesiada za stołami, posiadamy oddzielny 2-3 osobowy skład biesiadny (dwie harmonie i biesiadny zestaw perkusyjny na szelkach), który w razie potrzeby dostarcza wedle życzenia elementy biesiadnych występów tradycyjnych pod domem Panny Młodej, pod Kościołem oraz podczas oczekiwania na przyjazd Pary Młodej na Salę (do 25 minut) i podczas Wesela (dwa wyjścia po około 20 minut).

Jeśli pojawią się dalsze pytania jesteśmy do dyspozycji pod telefonem i mailem : )

KONTAKT
Piotr Kulbicki / +48 506 143 132 / vocart@vocart.eu