Pierwszy Taniec – Poradnik Pary Młodej

Jaki jest najlepszy utwór na Pierwszy Taniec? Nie ma na to pytanie jednej odpowiedzi. Każda Para Młoda to zupełnie inny Świat i Charakter – tylko od Was zależy, w jaki sposób wyrazicie siebie w swoim Pierwszym Tańcu.

Pierwszy Taniec to najważniejszy muzyczny akcent na Przyjęciu Weselnym – otwiera oficjalnie parkiet i zabawę, pozostając jednocześnie na całe życie towarzyszem Pary Młodej w ulotnych wspomnieniach i w trwałych pamiątkach, do których wraca się z sentymentem.

Pierwszy Taniec to chwila pełnego i wyłącznego skupienia Gości na Parze Młodej – to moment, który musi zabrzmieć idealnie i musi zawierać tekst pasujący do sytuacji. Pierwszym Tańcem powinien być utwór ważny dla Pary Młodej – który z takich czy innych względów jest Wam bliski i potrzebny.

Para Młoda wybierając Pierwszy Taniec na Wesele powinna myśleć wyłącznie o sobie, a nie o Gościach – musicie czuć się z wybraną piosenką i z jej treścią pewnie oraz komfortowo. Nic na siłę. Do Pierwszego Tańca nie są potrzebne żadne układy taneczne – jest wyjątkowy już tylko dlatego, że tańczycie go Wy. Jeśli macie ochotę – proszę bardzo – przygotujcie układ taneczny – ale jeśli chociaż jedno z Was nie jest do tego przekonane, nie róbcie tego. To Wasz dzień – pełen szczęścia i relaksu – nie powinien stać się stresującym egzaminem z kroków tanecznych.

Pamiętajcie, że Pierwszy Taniec może być zagrany na żywo przez Zespół, zaśpiewany do półplaybacku, lub odtworzony z oryginalnego nagrania przez DJ (płyta CD, mp3 itd) – według Waszego wyboru i potrzeb. Zalecamy, aby Pierwszy Tanie trwał 1-2 minuty jeśli nie ma układu tanecznego (tańczy się fragment utworu) oraz do 5 minut jeśli taki układ jest – ten czas daje najlepszy efekt. Pierwszy Taniec zawsze przygotowujcie osobiście – jeśli jest to specjalnie przygotowany miks muzyczny lub pojedynczy utwór audio, zadbajcie także o to , aby Wykonawca Muzyczny otrzymał plik mp3 z wyprzedzeniem i sprawdził jakość pliku – weźcie także zapasowy pendrive z tym plikiem na Wesele.

Nie wszystkie nasze ulubione piosenki nadają się do zatańczenia Pierwszego Tańca na Weselu. Warto dokładnie posłuchać wybranych utworów i zrozumieć ich treść oraz powody powstania. Dobry Zespół lub DJ pomogą ocenić i wybrać utwór na Wasz Pierwszy Taniec oraz uniknąć sytuacji, w której zatańczycie do piosenki oddającej hołd ofiarom wojny, katastrof, czy opowiadającej o nieszczęśliwej miłości lub niechęci do siebie.

Oto przykładowe propozycje VOCART na Pierwszy Taniec (jest ich więcej) w rożnych stylach – dokładnie wyselekcjonowane spośród wielu, dlatego że mają niepowtarzalny klimat i pasują na ten Ważny Moment Wesela. Oczywiście – to nie wszystkie możliwości, ale dobry początek Waszych poszukiwań – klimat Pierwszego Tańca może być łagodny lub drapieżny, wolny lub szybki – zależnie od Waszych Charakterów i planów na „Odczarowanie Parkietu”. Niżej prezentujemy nowości i hity sprzed lat, dlatego, że trendy Pierwszego Tańca zmieniają się z miesiąca na miesiąc i wciąż także panuje moda na klasykę.

Utwór na Pierwszy Taniec
Wybrane Propozycje